Četiri medalje za kikindske „Simovce“

444
0
Deli

Na regionalnom takmičenju „Sportskih igara za mlade“, koje je održano u Splitu od 19. do 21. avgusta mladi Kikinđani osvojili su četiri medalje u individualnim sportovima.

Marijana Bilić osvojila je zlatnu medalju u šahovskoj disciplini među devojčicama starosti od 11 do 15 godina. Ivana Mršić osvojila je drugo mesto u stonom tenisu, dok je Mia Gavranov, takmičeći se u tenisu, kući ponela srebrnu medalju, a Stefan Šibul bronzanu.

Podsećamo, kikindski učenici, njih petoro, na državnom prvenstvu u Beogradu uspeli su da se izbore za plasman u finale takmičenja “Sportske igre za mlade”.

Sportske igre za mlade je međunarodno takmičnje, koje se odvija u tri nivoa: gradski, državni i međunarodni, a učestvuju učenici iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Srbije. Oni se takmiče u tenisu, stonom tenisu, rukometu, fudbalu, odbojci, odbojci na pesku, basketu i između dve vatre.