Kikindski karatisti osvojili 12 medalja na Prvenstvu Vojvodine

182
0
Deli

Karatisti kluba „Feniks“ iz Kikinde osvojili su 12 medalja na Prvenstvu Vojvodine u Inđiji. Takmičenje u organizaciji Karate saveza Vojvodine (WKF) okupilo je oko 600 sportista iz preko 50 klubova, a „Feniks“ je nastupio sa 15 takmičara u kategoriji poletarci, pioniri i nade-kadeti.

29177234_10216473564097709_4635658859426349056_oPionir Petar Stupar osvojio je dve bronzane medalje u katama. U konkurenciji muške i ženske nade u katama Luka Jerković osvojio je zlatnu i bronzanu medalju, Nikola Kočiš srebrnu, a Viktor Francuski bronzanu. U konkurenciji pioniri i nade u borbama srebrne medalje osvojili su Petar Stupar u kategoriji -30 kilograma i Nikola Kočiš u kategoriji -42 kilograma, dok je zlatnu medalju osvojila Una Kalanj u kategoriji -35 kilograma.

29101092_10216473566057758_8624411540025507840_oSrebrnu medalju u katama osvojili su muške nade u sastavu Nikola Kočiš, Luka Jerković, Nemanja Seferović. Bronzanu medalju u katama osvojile su pionirke u sastavu Ivana Miladinov, Una Kalanj i Teodora Ikić. Bronzanu medalju u borbama osvojili su pioniri u sasatavu Petar Stupar, Bogdan Aleksić i Boško Štrbac.

Svi takmičari Karate kluba “Feniks” kvalifikovali su se za prvenstvo države koje će biti održano krajem marta i početkom aprila u Somboru. Kikindski karate klub na Prvenstvu Vojvodine imao je predstavnika sudijske komisije Jovanu Kondić.