6 medalja za karate klub ,,Feniks”

99
0
Deli

Proteklog vikenda se u Banatskom Velikom Selu održao Kup Vojvodine za kadete i juniore u organizaciji karate saveza Vojvodine WKF, u okviru kojeg je učestvovalo 40 karate klubova i oko 350 takmičara iz Vojvodine. Karate klub ,,Feniks” je u izuzetno jakoj konkurenciji osvojio ukupno šest medalja – jednu zlatnu, tri srebrne i dve bronzane medalje.

U konkurenciji juniorki do zlatne medalje u borbama došla je Jovana Rudan u kategoriji do 59kg, bronzanu medalju u juniorskoj kategoriji do 86 kg osvojio je Radovan Bajić, dok je kadetskom uzrastu bronzanumedalju osvojio Srđan Kočiš.

U ekipnim nastupima srebrnu medalju osvojio je muški kata tim u sastavu Srđan Kočiš, Nikola Kočiš i Aleksa Rotarov, u muškom juniorskom borba timu srebrnu medalju osvojila je ekipa u sastavu Radovan Bajić i Nikola Albulov, a istim odličjem okitio se i ženski kata tim u sastavu Marijana Boćan, Suzana Boćan i Sara Sivčev.

Takmičare karate kluba ,,Feniks” očekuje Kup Srbije u Beočinu kao i Balkansko prvenstvo u Banjaluci.