Dve medalje za takmičarke Karate kluba “Feniks” na kupu Srbije

37
0
Deli

Na kupu Srbije za pionire i nade takmičarke Karate kluba “Feniks” u izuzetno jakoj konkurenciji osvojile su dve medalje. Una Kalanj osvojila je zlatnu medalju u kategoriji pionirki, dok je Nina Stojnić osvojila srebro. Obe karatistkinje članice su ovog kikindskog Kluba već skoro tri godine, gde redovno i vredno treniraju. Žive u Banatskom Velikom Selu i učenice su četvrtog razreda Osnovne škole “Slavko Rodić”. U narednom periodu ih očekuju turniri međunarodnog karaktera i karate kamp u Apatinu, gde će biti održan skup i pripreme za perspektivne takmičare Vojvodine.

Na Kupu Srbije za pionire i nade, koji je organizovala Karate federacija Srbije u beogradskoj hali ”Ranko Žeravica” učestvovalo je 130 klubova i preko 1200 takmičara iz Srbije.