,,Feniksovci” se na prvenstvu Vojvodine okitili sa 18 medalja

40
0
Deli

U organizaciji karate saveza Vojvodine (WKF), 10. marta se održalo Prvenstvo Vojvodine u Inđiji, na kojem je učestvovalo 45 karate klubova i preko 600 takmičara iz cele Vojvodine. Karate klub ,,Feniks” učestvovao je sa 20 takmičara u kategoriji: poletarci, pioniri i nade-kadeti i osvojio ukupno 18 medalja odnosno, 9 zlatnih, 2 srebrne i 7 bronzanih medalja.

Pioniri/ke

Petar Stupar – dva zlata ( borbe -35kg i kate)

Muške i ženske nade/kadeti

Nikola Kočiš – dva zlata (borbe -45 i kate)

Dragana Mijandžić – zlato u katama

Anabela Lajoš – bronza u katama

Milica Koldanov – bronza u katama

Boško Štrbac – – bronza u borbama -37kg

Timovi:

Zlatnu medalju u borbama osvojile su pionirke u sledećem sastavu:

Nina Stojnić, Una Kalanj, Nevena Vunjak i Ivana Miladinov, dok su srebrnu medalju osvojili pioniri u sastavu: Veljko Šipka, Petar Stupar, Bogdan Aleksić i Vuk Kresoja.

Najuspešniji takmičar ,,Feniksa” je Petar Stupar, osvojivši dve zlatne i jednu srebrnu medalju, a svi takmičari koji su osvojili medalje kvalifikovali su se za Prvenstvo Srbije  koje će se održati 22. 23. i 24. marta u Kragujevcu. Članica karate kluba ,,Feniks” Jovana Kondić bila je član sudske komisije.