Karatisti “Feniksa” osvojili 12 medalja u Novom Sadu

132
0
Deli

Na tradiconalnom međunarodnom turniru u organizaciji novosadskog Karate kluba “Mawashi” takmičari kikindskog kluba “Feniks” osvojili su 12 medalja. Na  trurniru je učestvovalo preko 300 takmičara iz 33 karate kluba iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Nemačke.

Karate klub “Feniks” učestvovao je sa deset takmičara, u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji u katama i borbama. U kategoriji poletaraca Maša Orelj i Luka Stajić u katama su osvojili po bronzanu medalju. U kategoriji pionira Marija Miladinov osvojila je bronzu u katama, Vuk Kresoja srebro u katama, a bronzu u borbama, Petar Stupar osvojio je bronzanu medalju u borbama, a Nina Stojić srebrnu. Una Kalanj i Nevena Vunjak osvojile su po zlatnu medalju u borbama. U  kategoriji nada Anabela Lajoš osvojila je srebro u katama. U ekipnom nastupu, i kata i borba tim osvojili su zlatne medalje. U kata timu nastupili su Nina Stojnić, Petar Stupar i Vuk Kresoja, dok su u borba timu nastupili Una Kalanj, Nina Stojnić i Nevena Vunjak.