Karatisti “Feniksa” osvojili osam medalja na prijateljskom turniru

551
0
Deli

Takmičari Karate kluba “Feniks” osvojili su osam medalja na Međunarodnom turniru “Borac KUP” u organizaciji Karate kluba “Šajkaš 021”. Turnir je održan proteklog vikenda u Petrovaradinu, a okupio je oko 300 takmičara iz 30 klubova iz Srbije i Bosne i Hercegovine.

Karatisti “Feniksa” u konkurenciji poletaraca osvojili su pet brozanih medalja. Relja Dobromirov bio je trećeplasirani u borbama, Luka Stajić u katama pojedinačno i kata timu, kao i Sara Živkov i Maša Orelj.

U konkurenciji pionira Veljko Šipka osvojio je zlatnu medalju u katama, Vuk Kresoja bronzanu u katama, dok je Nina Stojnić osvojila dva srebra u borbama, u kategoriji -30 i apsolutnu, kao i bronaznu u borba timu.

Narednog vikenda karatiste “Feniksa” očekuje Kup Srbije za poletarce, pionire i nade.