Plivači “Velike Kikinde” osvojili 13 medalja u Subotici

60
0
Deli

Takmičari Plivačkog kluba “Velika Kikinda” na Jesenjem kupu Subotice osvojili su 13 medalja, odnosno sedam zlatnih, četiri srebrne i dve bronzane. Kup je održan proteklog vikenda, a učestvovalo je 235 takmičara iz 16 klubova iz pet zemalja.

Miloš Menda osvojio je tri zlatne medalje (50 kraul, 100 prsno, 200 mešovito), Teodora Stančić doplivala je do dva zlata (50 kraul, 200 mešovito) i jednog srebra (100 mešovito). Aleksa Kockar bio je prvoplasirani na 100 metara leđno, a trećeplasirani na 100 metara mešovito, dok je Luka Đukić na 100 metara prsno zauzeo pobedničku poziciju. Matija Tornjanski osvojio je zlato na 100 metara mešovito i 50 metara kraul, dok je Bogdan Dejanović osvojio jedno srebro (50 kraul) i jednu bronzu (100 mešovito).

Teodora Stančić proglašena je najboljom plivačicom u svojoj kategoriji, te je nagrađena i peharom.