Uspeh plivača “Velike Kikinde” na takmičenjima od početka jula

89
0
Deli

Plivači “Velike Kikinde” od početka jula učestvovali su na tri velika takmičenja. Na kupu “Akva 235” u Jagodini kikindski plivači osvojili su četiri medalje, kao i na Letnjem prvenstvu Vojvodine za pionire, dok su na Otvorenom prvenstvu Vojvodine osvojili 29 medalja.

Kup “Akva 235” okupio je 215 takmičara iz 21 kluba iz tri zemlje. Takmičarka “Velike Kikinde” Nina Prunić osvojila je zlato na 100 metara prsno, a srebro na 50  metara prsno. Jovana Lagundžin Jolić bila je drugoplasirana na 50 i 100 metara leđno.

Na Letnjem prvenstvu Vojvodine za pionire, održanom u Subotici, Teodora Stančić osvojila je sve četiri medalje predstavljajući PK “Velika Kikinda”. Zlatnu medalju osvojila je na 200 metara mešovitim stilom, srebrne na 100 metara kraul i 100 metara delfin, dok je do bronze doplivala na 50 metara kraul.

Otvoreno prvenstvo Vojvodine okupilo je više od  290 takmičara, a kikindski plivači osvojili su 29 medalja i to osam zlatnih, 12 srebrnih i devet bronzanih. Zlatne medalje osvojili su Ksenija Jovanović na 50, 100 i 200 metara leđno, Dušan Mrđa na 50 metara leđno, kao i Dejana Veskov. Ana Francuski bila je prvoplasirana na 200 metara prsno, a Nina Tornjanski na 100 metara delfin. Zlatnu medalju osvojila je i ženska štafeta 4×50 mešovito u sastavu Mina Ovuka, Ksenija Jovanović, Monika Senji i Nikoleta Morotvanjski.

Srebrne medalje osvojili su Dušan Mrđa na 50 i 100 metara leđno, Srđan Božin na 50 metara leđno, kao i juniorkska muška štafeta 4×50 mešovito u sastavu Dušan Mrđa, Nikola Ivetić, Srđan Božin i Mateja Ratko. Do srebra su doplivale i Anđela Beloš na 50 i 200 metara kraul i 100 metara delfin, zatim Dejana Veskov na 100 metara leđno, Nikoleta Morotvanjski na 50 metara prsno, Nina Tornjanski na 50 metara delfin, kao i Ksenija Jovanović. Ženksa štafeta 4×50 u kadetskoj konkurenciji osvojila je drugo mesto u sastavu Jovana Lagundžin Jolić, Anđela Beloš, Nina Tornjanski i Jana Strajnić.

Bronzane medalje osvojio je Dušan Mrđa na 100 metara kraul i 100 metara leđno, Srđan Božin na 50 metara leđno i 50 metara delfin, zatim Ana Francuski 50 i 100 metara prsno, Kristina Miličić i Anđela Beloš na 100 metara kraul, a Jana Strajinić na 200 metara kraul.